Welcome, visitor! [ Login

 

Afyon Zevkli Escort Handan

  • Listed: 21 Haziran 2020 15:18

Description

Türsel yolla bulaşan hastalıkların yayılması bir sorun haline geldiğinden, popüler kültür ortamlarının riski tanıması şaşırtıcı değildir. Tek sürpriz, sanatta hayatı taklit ettiği için eğlencede daha sık görünmemeleri, ancak yine de her örneği dikkat çekici kılan belirli bir tabu var. İşte cinsel yolla bulaşan hastalıkların en unutulmaz örneklerinden bazıları: müzik, film ve hatta video oyunları!

Film

Filmdeki cinsel yolla bulaşan hastalıklar konusu akademik düzeyde incelenmiştir ve gerçekten de 2005 Kraliyet Tıp Derneği Mecmuasi’nde yer alan bir makale sinemadaki cinsel yolla bulaşan hastalıklar hakkında ilginç bir keşifte bulunmuştur. İnternet Film Veritabanından seçilen en iyi 200 film kullanılarak (HIV öncesi salgın filmleri ve yetişkin konularını içermesi muhtemel olmayan filmleri kaldırmak), incelenen 87 filmden 28’inin 53 seks sahnesi olduğu bildirildi mevcuttu ve bunlardan sadece biri prezervatif kullanımını ima ediyordu. Bu acımasızlığın sonuçları hakkında hiçbir açıklama yoktu – hamilelik, HIV veya cinsel yolla bulaşan herhangi bir hastalık yok. Diyalogda cinsel yolla bulaşan hastalıklarla ilgili bazı kanıtlar (“hastalıkları yayan fahişe”, “her ay kontrol ediliyor”) bildirildi, ancak genel olarak senaryolar karışıklığı ve gülünç bekarlığı teşvik etti.

Tabiatl ki, bazı istisnalar var, özellikle de en yüksek puanlı IMDB filmlerinin ana akımının ötesine geçerseniz. Bunun ilk örneği 1938’den itibaren “Seks Delilığı” dır (şu anda bu film veritabanında 2.0 / 10 olarak değerlendirilmiştir) – gevşek yaşamın kötülükleri ve hayatınızı mahvedecek sifiliz riskine karşı son derece sert bir uyarı. 1983 televizyon filmi “Intimate Agony” (5.3 / 10) ahlaki olarak biraz daha iyi performans gösterdi, ancak serbest bırakılmasından haftalar sonra AID salgını manşetlerde çalındı. HIV ve AID’lere karşı filmler çok daha yaygındır, ancak en iyi örneklerden ikisi 1993’ten (7.6 / 10) televizyon filmi “Ve Reynanan Grup” (7.6 / 10) – AIDS tarihinin dramatizasyonu – ve “Philadelphia” dır. (1994) (7.6 / 10)), AIDS hastasının yasadışı görevden alınmasına karşı yasal sürecini temsil eder. İkincisi, Tom Hanks’ın cinsel yolla bulaşan hastalığın son aşamalarından kaynaklanan fiziksel bozulmayı doğru ve etkileyici bir şekilde açıklayan iki Oscar kazandı.

müzik

Müzik elbette, metinlerde cinsel yolla bulaşan hastalıkların net örneklerini bulmak biraz daha zordur – genellikle çok belirsizdir. Öte yandan, Ice Cube’un “Look Who’s Burnin ‘” konusunda oldukça açık: STD testi yapmak için bir gezi …

“Konutet, seni görüyorum

İlk Bayan Thang, şimdi Bayan Gonorrhea

Geridaşum, bu dünyanın nasıl döndüğü hakkında bir yolculuk

1991 ve bak kim yakıyor. “

…ve…

“Adamım, bu onu öldürecek

Tahmin et kimin büyük bir penisilin dozu var? “

Kafaka yerlerde satır aralarını biraz daha okumak zorundayız. Söylentiye göre ACDC’nin “The Jack” i bir kart turu değil ama belsoğukluğu (kime “Clap” ya da “Jack” in o zaman Avustralya argo olduğuna inandığına bağlı olarak) ). Bu bilgi ile şarkı yepyeni bir anlam kazanıyor:

“Bütün kartlar geldi

Paketin altından

Ve onunla ne yapmak zorunda olduğunu bilseydim

Arka gönderirdim “

Nihayet olarak, “Beni Büyümek” ile Siyahnlığımız var – sözde genital siğillerin zor konusuyla ilgilenen büyüleyici bir küçük şarkı:

“Seni sallamak istiyorum, ama sen gitmeyeceksin

Ve sen benim üzerimdesin, ama kimsenin bilmesini istemiyorum

Bana bağlı olarak büyüdün

Beni bırakmak istemiyor musun, beni rahat bırakmak mı? “

Bay Hawkins genital siğillerden bahsetmişse, yerel kliniğine yapılan bir ziyaret, kimyasalları, donma veya lazer çıkarma dahil olmak üzere “onları yalnız bırakmak” için çeşitli yollar önerebilir! Ortak enfeksiyon yaygın olduğu için oradayken başka STD testleri yapmak isteyebilir …

Reyunlar

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, oyunlar şimdiye kadar cinsel yolla bulaşan hastalıkları geride bıraktı, ancak yaklaşan Fable 2’nin bu eğilime karşı olduğu söyleniyor. Rol yapma oyunu, avatarınızın oyun dünyasında farklı karakterlerle (prezervatifli veya prezervatifsiz) seks yapmanıza izin verir. İkincisini riske ederseniz, hamilelik veya cinsel yolla bulaşan bir hastalığa neden olabilir (baş geliştirici sanal cinsel yolla bulaşan hastalıkların oyunu çok fazla etkilemeyeceğine söz vermesine rağmen). Hâlâ geliştirilme aşamasında olduğundan, cinsel yolla bulaşan hastalıkların nasıl sunulduğu ve oyunun güvenli cinsiyette bir ders olup olamayacağı belirsizdir, ancak büyüleyici bir kavramdır.

STD testleri daha yaygın hale gelirse ve bilimleri daha iyi anlaşılırsa, daha fazla popülasyon görecek miyiz yoksa halı altına süpürülecek mi? Yalınce zaman söyleyebilir.

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply